fot. PAP/Tomasz Gzell

Beata Szydło przedstawiła program wyborczy PiS

W Warszawie pod hasłem „Damy Radę” odbyła się konwencja programowa PiS-u. Podczas niej przedstawione zostały projekty ustaw, które partia chce realizować po ewentualnie wygranych wyborach parlamentarnych.

Na początku spotkania zostali zaprezentowani liderzy list wyborczych. Znaleźli się na nich m.in. Jarosław Kaczyński i Beata Szydło, Mariusz Błaszczak oraz córka Zbigniewa Wasssermanna – Małgorzata Wassermann.

Z przemówieniem wystąpił prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Powiedział, że PiS chce zmienić Polskę na lepsze. Zaznaczył, że program partii wyrasta z diagnozy obecnej sytuacji i nie jest spisem pobożnych życzeń. Prezes PiS-u mówił też o motywacji polityków tej partii.

Chcemy zmienić Polskę na lepsze i to jest ta motywacja podstawowa. Nie możemy w tym momencie myśleć o żadnym rewanżu, o żadnym odwecie, musimy myśleć tylko o jednym – jak Polskę dobrze zmienić. To będzie praca dla konkretnego programu. Programu dla Polski, który nie jest spisem pobożnych życzeń, nie jest spisem mglistych projektów i planów. Jest, powtarzam, konkretny, bardzo konkretny, i dlatego warto dla tego programu podjąć najwyższy wysiłek – mówił Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji głos zabrali przedstawiciele różnych grup społecznych, m.in. ludzi młodych, osób starszych, przedsiębiorców i rodzin, którzy mówili o swoich problemach.

Odpowiedzią na nie ma być program PiS-u, którego konkrety przedstawiła kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło. Podkreślała, że kluczem do sukcesu jest słowo: praca – a nie obietnice.

Przez ostatnie osiem lat, zbyt wiele było polityki w polityce. Partia rządząca zajmowała się tylko i wyłącznie własnymi sprawami, własnymi celami. Obywatele zostali pozostawieni sami sobie; czas to zmienić, czas z tym skończyć. Polacy dzisiaj chcą, żeby w polityce, było więcej obywatelskości i dzisiaj potrzebna jest ciężka praca każdego z nas. Jeden człowiek wyborów nie wygra. Ponad tysiąc osób to jest armia ludzi, która może poprowadzić do tego, że dobry program PiS-u będzie realizowany – mówiła podczas konwencji poseł Beata Szydło.

W zakresie polskiego rolnictwa poseł Beata Szydło zaproponowała ustawę o ubezpieczeniach rolników i ustawę o ochronie polskiej ziemi przed wyprzedażą.

Mówiąc o programie dla przedsiębiorców wymieniła m.in. 15-proc. stawkę podatku CIT dla małych firm. Młodym ludziom zaproponowała ustawę o minimalnej godzinowej stawce wynagrodzenia: 12 zł brutto oraz Narodowy Program Zatrudnienia i 1 mln 200 tys. miejsc pracy. PiS przygotowało także projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki.

Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło podkreśliła, że dla jej rządu priorytetem jest program rodzina 500+. Dzieci i rodzina to największa inwestycja Polski – podkreśliła.

To jest program, który ma dwa cele. Z jednej strony chcemy pomóc rodzinom tym, które są w trudnej sytuacji finansowej, a z drugiej strony, chcemy, żeby to był taki impuls demograficzny. Dzisiaj problemy demograficzne Polski są naszym największym wyzwaniem, i politycy nie mogą się odwracać plecami i mówić, że tego nie zauważają, albo nie mówić, że to, że młodzi Polacy wyjeżdżają za granicę to świetnie, bo to dla nich szansa. Ten program będzie wdrażany, zaraz po wyborach. Jeżeli będziemy rządzić – to będzie program priorytetowy polskiego rządu. Jeżeli Polacy nam zaufają i dadzą nam taką legitymację – zapewniała Beata Szydło.

Wiceprezes PiS-u wskazała jednocześnie na projekty zmian ustaw, dzięki którym zwiększą się wpływu do budżetu. Zadeklarowała przy tym, że PiS nie podniesie podatków, a uszczelni obecny system i wprowadzi podatek bankowy oraz od hipermarketów.

RIRM

 

drukuj