Śląsko-dąbrowska „Solidarność” wręczy petycje posłom PO-PSL

Do większości biur posłów PO-PSL w regionie udadzą się dziś delegacje członków śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Chcą oni wręczyć parlamentarzystom petycje z protestem przeciwko unikaniu dialogu społecznego przez rząd koalicji PO-PSL.

Do petycji dołączona będzie lista 12 postulatów skierowanych przez NSZZ „Solidarność”, OPZZ i FZZ  do premier Ewy Kopacz.

Dodatkowo posłom z okręgu tyskiego zostanie przekazane wystąpienie w sprawie narastającego konfliktu społecznego w  fabryce Fiata i w spółkach zależnych.

Premier Ewa Kopacz i rząd nie słucha społeczeństwa, dlatego pójdziemy do biur połów koalicji – mówi Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „S”.

– To jest kolejny etap takiej akcji nacisku, tym razem na posłów koalicji. Dzisiaj jest dzień poselski i powinni być oni w swoich okręgach, powinni spotykać się ze społeczeństwem, a więc my z tej okazji będziemy korzystać. Będziemy przekazywać im nasze postulaty przy biurach poselskich. Przechodniom będziemy rozdawać ulotki, gdzie też pokażemy jak ci konkretni posłowie i senatorowie głosowali w sprawach najważniejszych dla nas. To oczywiście w oparciu o stronę sprawdzampolityka.pl, gdzie te głosowania są dostępne. O następnych akcjach będziemy mówić tuż przed ich rozpoczęciem. Jak zapowiadał przewodniczący Piotr Duda – nie wykluczamy też dużej manifestacji ogólnopolskiej w Warszawie – powiedział Marek Lewandowski.   

Odwiedziny biur śląskich parlamentarzystów PO to część ogólnopolskiej akcji. Dziś we wszystkich województwach w całym kraju członkowie „S” będą odwiedzać z petycjami biura posłów rządzącej koalicji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl