Płock: Zjazd delegatów „Solidarności”

W Płocku odbędzie się dziś inauguracja 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, który rozpocznie dwudniowe obrady. Udział w nim wezmą prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Beata Szydło.

Tematem spotkania będzie m.in. realizacja „Umowy programowej” z prezydentem i deklaracji wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Planowane są wystąpienia Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło.

Na zjazd przyjedzie 325 działaczy „Solidarności” z całej Polski. Prezydent RP wręczy odznaczenia państwowe  najbardziej zasłużonym członkom związku.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części – mówi Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

– W pierwszej – oficjalnej – części z udziałem prezydenta i premier głównym motywem przewodnim będzie podsumowanie, jak wygląda stan realizacji postulatów „Umowy programowej”, którą „Solidarność” zawarła z ówczesnym kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą oraz jak PiS realizuje swoje wyborcze obietnice dotyczące spraw pracowniczych. Zaczniemy o godz. 10.00. O godz. 11.00 spodziewamy się obecności szefa państwa polskiego oraz premiera. Ta obecność powinna potrwać do godz. 13.00. Później rozpocznie się formalna część zjazdu – tam podsumujemy rok dialogu społecznego – zaznacza Marek Lewandowski.

W maju 2015 r., w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” udzieliła poparcia Andrzejowi Dudzie.

Wówczas kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, w zawartej ze związkiem „Umowie programowej”, zobowiązał się do realizacji swojego programu opartego na czterech filarach: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl