Partie polityczne zwiększają tempo przed wyborami samorządowymi

Kampania poprzedzająca wybory samorządowe nabiera tempa. Swoje konwencje zaplanowali dziś Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska, a prezentację postulatów programowych zapowiedziała Trzecia Droga.

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad miesiąc. W sobotę odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

https://twitter.com/RafalBochenek/status/1763757535750721690

– Na konwencji Samorządowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawimy drużynę Prawa i Sprawiedliwości, przedstawimy kandydatów w wyborach samorządowych – powiedział Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

W wydarzeniu udział weźmie prezes partii, Jarosław Kaczyński. Wstępne plany wskazywały, że Prawo i Sprawiedliwość właśnie dzisiaj zorganizuje kongres sił patriotycznych, gdzie pierwsze skrzypce mieli grać nie politycy, a społecznicy. Partia nie wycofała się ze zorganizowania wydarzenia, ale przesunęła je na termin po wyborach samorządowych.

Politolog, dr Paweł Momro, wyjaśnia, że Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądają sondaże; choć dziś wyraźnie koncentruje się na najwierniejszym elektoracie.

– Prawo i Sprawiedliwość wraz z utratą władzy straciło inicjatywę kreowania rzeczywistości w rozumieniu wrzucania tematów w przestrzeń medialną i publiczną, narzucania agendy, choć oczywiście jest jej istotnym elementem ze względu na prowadzone przeciwko obozowi rządzącemu działania – zaznacza dr Paweł Momro.

W ocenie politologa partia może sięgnąć po to, co dzieje się dziś w Brukseli.  Stawać w opozycji wobec polityki rządu, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, jaka coraz silniej „zagląda” do portfeli Polaków. Z tym przekazem może pójść do nowych wyborców.

– Którzy nie chcą płacić, co zrozumiałe, gigantycznych kosztów działań transformacyjnych – podkreśla politolog.

Swoje propozycje programowe zaprezentuje dziś Trzecia Droga. Określiła je jako 12 gwarancji samorządowych. W Piasecznie odbywa się konwencja Koalicji Obywatelskiej, m.in. z udziałem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Z kolei kandydatów Konfederacji w wyborach samorządowych w Białymstoku będzie prezentował wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl