fot. https://tropemwilczym.org/

100 tys. osób zadeklarowało swój udział w Biegach Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już co najmniej 100 tys. osób zadeklarowało swój udział w niedzielnych Biegach Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Organizatorzy zachęcają wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniu.

Biegi upamiętniające żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego odbędą się w niedzielę w ponad 300 miejscach w Polsce i na świecie. To już dwunasta edycja tego wydarzenia. Uczestnicy mają do wyboru tradycyjny dystans na 1963 metry, a także dodatkowe, m.in. na 10 kilometrów. W niektórych miejscach sportowej rywalizacji będą towarzyszyć akcje charytatywne.

Rzecznik projektu „Tropem Wilczym”, Barbara Konarska, zwraca uwagę, że wydarzenie jest skierowane do osób w każdym wieku.  

– Nie ma określonego i ograniczonego targetu. W biegu „Tropem Wilczym” udział biorą całe rodziny, grupy znajomych. To jest bieg, w którym odnajdują się zarówno dzieci, jak i seniorzy. Pomimo że jest to bieg (wydarzenie stricte sportowe), to nawet osoby mające drobne problemy ruchowe dadzą radę. Te 1963 m można przebyć nawet rodzinnie, nawet pchając wózek z dzieckiem – wyjaśnia Barbara Konarska.

Uczestnicy biegu będą mieli nadrukowane na koszulkach twarze powstańców warszawskich, którzy po drugiej wojnie światowej włączyli się w działania podziemia antykomunistycznego. W niektórych miastach rejestracja na bieg pamięci jest prowadzona do ostatniej chwili. Mapa biegów znajduje się na stronie internetowej tropemwilczym.org.

fot. tropemwilczym.org

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl