fot. PAP/Leszek Szymański

Prawo i Sprawiedliwość zainauguruje dziś kampanię prezydencką

Kampania prezydencka startuje na dobre. Dziś w Warszawie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatem partii jest obecny prezydent Andrzej Duda.

Jeszcze przed konwencją oficjalnego poparcia kandydaturze Andrzeja Dudy, musi udzielić Rada Polityczna PiS.

– Jedynym punktem obrad będzie uchwała o rekomendacji dla kandydatury pana prezydenta – mówi szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewki.

Ale to tylko formalność. Prezydent swój start w wyborach ogłosił już wcześniej. W Lubartowie w trakcie spotkania z mieszkańcami miasta. Teraz – jak mówi prezydencki minister Paweł Mucha – można spodziewać się wystąpienia Andrzeja Dudy już w charakterze kampanii wyborczej.

– Prezydent będzie mówić o programie – wskazuje Paweł Mucha.

Ale tutaj być może pojawią się tylko główne założenia.

– Na szczegóły na pewno będzie czas. Będzie na pewno jeszcze jedna duża konwencja – podkreśla szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewki.

Dzisiejsze wystąpienie prezydenta – jak mówią politycy PiS – ma koncentrować się głównie wokół tego, co działo się w trakcie kadencji.

– W tym wystąpieniu na pewno będą zarysowane z jednej strony elementy podsumowywania tego, co się udało zrobić, do tego momentu, bo ona ciągle jeszcze trwa, a z drugiej strony wskazania, dlaczego Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem i dlaczego w interesie Rzeczypospolitej, nas wszystkich leży to, żeby tę prezydenturę poprzeć – akcentuje Paweł Mucha.

Nie poznamy dziś jednak sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy – tak twierdzi szef komitetu wykonawczego PiS-u Krzysztof Sobolewski. Obok prezydenta w trakcie konwencji przemawiać mają także prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl