Premier M. Morawiecki o kampanii billboardowej: Uderz w stół, a nożyce się odezwą

Uderz w stół, a nożyce się odezwą; prawda jest taka, że to oni tolerowali złodziejstwo, a my postawiliśmy na sprawne państwo, sprawną gospodarkę i sprawny system podatkowy – powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do kampanii billboardowej Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w prowadzonej kampanii prezentuje billboardy z wizerunkiem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i hasłem: „PiS wziął miliony”, które dopełniają różne podtytuły np.: „a wszystko drożeje”, „i chce być bezkarny”, „a tanich mieszkań nie ma”. Na akcję PO i Nowoczesnej sztab PiS odpowiedział swoją akcją – billboardy PiS przedstawiają twarz dziecka z napisem „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”.

Pytany w poniedziałkowej rozmowie z Polsat News o ocenę dotychczasowego przebiegu kampanii, w tym przeprowadzonej przez Koalicję Obywatelską kampanii billboardowej, premier mówił, że jest zdziwiony, że po tym, jak obóz rządzący odzyskał miliardy wypływające z budżetu i pokazał, że „rzeczywiście złodzieje okradali Polskę”, opozycja „od razu się odezwała jako wywołana do tablicy”.

„Uderz w stół, nożyce się odezwą” – podsumował Morawiecki.

„Prawda jest taka, że właśnie oni tolerowali to złodziejstwo, tę niefrasobliwość, ale też oczywiście ten wyciek, ogromny wypływ podatków, jak przez dziurawy garnek, do wszystkich możliwych mafii polskich i zagranicznych niestety, a my postawiliśmy na sprawne państwo, sprawną gospodarkę i sprawny system podatkowy” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl