Hofman zawiesił członkostwo w PiS

Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie parlamentarnym partii do czasu wyjaśnienia sprawy jego oświadczenia majątkowego.

CBA zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych Hofmana. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński nie chciał podawać szczegółów sprawy, ponieważ trafiła już do prokuratury.

Zawiadomienie zbada Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Dobrzyński poinformował, że dotyczy ono kontroli oświadczeń majątkowych.

Według mediów podczas kontroli z lat 2007-12 agenci CBA znaleźli wpływające na konto Hofmana kwoty niezgłoszone urzędowi skarbowemu. Według mediów może chodzić o transakcje na kwotę ok. 100 tys. zł.

W oświadczeniu poseł Adam Hofman wyjaśnił, że chodzi o niezapłacenie podatku od pożyczki.

– Prokurator opowiada o tym, że jest to błąd podatkowy o podatku małej wartości, pomyłka niezapłacenia podatku od pożyczki. Sprawa będzie się toczyć i bardzo łatwo można by zrobić z niej sposób na odwracanie uwagi od wielkiej łapówkarskiej, korupcyjnej afery. Pełniłem funkcję rzecznika w partii w PIS, która została powołana do tego, żeby takie afery zwalczać. Dlatego zdając sobie sprawę, że mogłoby to być użyte po to, żeby afery w żaden sposób nie wyjaśniać, nie drążyć i PO (zchodzącemu rządowi) dać oddech, zawieszam swoje członkostwo w PiS (partii i klubie) do czasu bardzo szybkiego wyjaśnienia tej sprawy przez prokuraturę – powiedział Adam Hofman.

PAP/RIRM

drukuj