fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Za tydzień Komitet Polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze

23 lipca odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzone zostaną listy wyborcze – poinformował we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Opozycja znów daleko w tyle – dodał.

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował „jedynki” swojej partii na jesienne wybory do Sejmu. Wśród nich znaleźli się m.in. premier Mateusz Morawiecki, który otrzymał pierwsze miejsce w Katowicach, prezes PiS – w Warszawie, szef KPRM Michał Dworczyk – w Wałbrzychu.

Jarosław Kaczyński, który przedstawił listę „jedynek” w 41 okręgach, podkreślił, że zmiany na pierwszych miejscach – w porównaniu do poprzednich wyborów – są „daleko idące” i wiążą się m.in. z wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński mówił niedawno PAP, że listy wyborcze zostaną przedstawione w najszybszym możliwym terminie.

„Właściwie te listy już są gotowe, muszą uzyskać jeszcze akceptację kierownictwa ugrupowania. Możliwe są jeszcze pewne korekty, ale będą to zapewne zmiany kosmetyczne” – mówił Joachim Brudziński.

We wtorek o terminie, kiedy kierownictwo PiS zatwierdzi listy, poinformował za pośrednictwem Twittera Ryszard Terlecki.

„23 lipca odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzone zostaną listy wyborcze. Opozycja znów daleko w tyle” – podał Ryszard Terlecki.

Szef klubu PiS o pracach nad listami wyborczymi informował PAP w połowie czerwca. Mówił wówczas, że listy miały być gotowe do końca czerwca, a za ich przygotowanie odpowiadali szefowie struktur okręgowych partii.

PiS tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego powołał nowy sztab wyborczy przed wyborami do Sejmu i Senatu. Szefem sztabu został były minister spraw wewnętrznych i administracji, obecnie europoseł Joachim Brudziński. Na wiceszefa sztabu powołano europosła Tomasza Porębę, który kierował kampaniami zarówno do PE, jak i wcześniej w wyborach samorządowych. Natomiast była premier, obecna europoseł Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu wyborczego.

W połowie czerwca odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, podczas którego decyzje w sprawie powołania sztabu wyborczego zostały przedstawione parlamentarzystom. Podczas posiedzenia – jak dowiedziała się wówczas nieoficjalnie PAP – padło zapewnienie ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się na jesieni.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl