Warszawa: trwa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy

W południe, pod hasłem „Polska jest jedna” w Warszawie rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Politycy podsumowują ponad dwa lata rządów i nakreślają założenia programowe na kolejne lata.

Przemawiający na spotkaniu premier RP Mateusz Morawiecki poinformował m.in., że PiS przygotował „na najbliższy czas” projekt, propozycję dla Polaków.

– Pierwszym naszym projektem, pierwszą propozycją, która mamy dla Polaków jest niższy ZUS, bardziej proporcjonalnych, przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5 tys. 300 zł – co się będzie zmieniało oczywiście w kolejnych latach – zapowiedział szef Rady Ministrów.

Z kolei szef PiS Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podkreślił: „Musimy być w polityce ludźmi bez skazy, musimy być partią czystych rąk”. Jak zaznaczył, nie będzie tolerancji dla „tych, którzy te ręce będą sobie brudzić”.

– Jeżeli popełniono tu jakiś błąd, błąd bez złej woli, ale jednak błąd, to dzisiaj odpowiedzieliśmy na to naprawdę czymś, co rzadko się w historii zdarza, naprawdę odpowiedzieliśmy w sposób godny i ta odpowiedź zapowiedziana będzie twardo realizowana. Projekt ustawy o obniżeniu zarobków poselskich jest już w Sejmie, już jest złożony – przypomniał szef PiS

Także w Warszawie wspólną konwencję zorganizowały Platforma Obywatelska i Nowoczesna [czytaj więcej]. To odpowiedź na zjazd PiS i jego koalicjantów. Przewodniczący obydwu partii mają podpisać porozumienie koalicyjne na poziomie Mazowsza. Partie próbują współpracować też w innych regionach – czasem z różnym skutkiem.

Senator Jan Maria Jackowski zauważa, że zarówno PO, jak i Nowoczesna prowadzą swoistego rodzaju grę. Pierwsza partia chce wchłonąć drugą. Nowoczesna z kolei podejmuje próbę obrony.

– Te napięcia, nieporozumienia, częściowe nieporozumienia czy dyskusje są elementem gry między obu tymi środowiskami, a więc jednym, które się broni, aby zachować resztki swojej podmiotowości – czyli Nowoczesną – i dominującą Platformą Obywatelską, która jest zainteresowana przede wszystkim przejęciem części aktywów personalnych, a więc tych działaczy, których uważa za szczególnie cennych dla swoich szeregów – mówi Jan Maria Jackowski.   

Jutro politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszą w Polskę na spotkania z wyborcami, które potrwają do końca lipca. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński złoży też wizytę w Trzciance w woj. wielkopolskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl