fot. PAP/Marcin Bielecki

PK będzie wnioskowała o tymczasowe aresztowanie pos. Gawłowskiego

Prokuratura Krajowa skieruje dziś do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego – poinformowała PK. Jak podano „zachodzi realna obawa matactwa procesowego”.

Prokuratura Krajowa napisała w komunikacie, że poseł Stanisław Gawłowski „znając zakres śledztwa w części dotyczącej przestępstw korupcyjnych, może usiłować dotrzeć do osób, których przesłuchania zaplanowano, w celu uzgodnienia wspólnych wersji oświadczeń procesowych”. Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności ostrzeże inne osoby i np. uzgodni z nimi wspólną linię obrony.

Wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało posła i sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Razem ze swoim pełnomocnikiem, mec. Romanem Giertychem stawił się wówczas w szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej. Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, kiedy pełnił on funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj