fot. PAP/Jakub Kamiński

S. Karczewski: PiS wsłuchuje się w głosy obywateli – nie tylko tych grup, które protestują

Prawo i Sprawiedliwość wsłuchuje się w głosy obywateli – nie tylko tych grup, które protestują – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że program PiS jest tworzony nie w wyniku konfliktów społecznych, tylko w wyniku rozmów z Polakami. Stanisław Karczewski odniósł się w ten sposób do zarzutów wobec polityków PiS-u, że nie pamiętają między innymi o niepełnosprawnych.

Środowisko, które prowadziło protest w Sejmie zapowiedziało jego wznowienie 23 maja. To odpowiedź na konwencję PiS-u w Warszawie. Jak mówią, rząd nie ma nic do zaoferowania niepełnosprawnym.

Warto zauważyć, że protest tuż przed wyborami do PE chcą wznowić środowiska, które nie ukrywają swoich sympatii politycznych do formacji będących dziś w opozycji.

– Część z nich startowała w wyborach samorządowych, widocznie znowu angażują się politycznie, bo to jest polityczny protest. Mieliśmy konwencję w kwietniu i natychmiast był protest osób niepełnosprawnych. Ponownie mieliśmy konwencję i natychmiast odzywają się środowiska osób niepełnosprawnych. Pamiętaliśmy, pamiętamy i będziemy pamiętać o tych osobach – podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Politycy PiS-u zapowiedzieli na konwencji partii wprowadzenie świadczenia „500 plus” od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia czy tzw. trzynastkę dla emerytów.

RIRM

drukuj