Kantar: PiS – 40 proc., KO – 24 proc., lewica – 11 proc., w Sejmie jeszcze PSL-KP

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu 40 proc. badanych deklarujących udział w nich poparłoby PiS; 24 proc. – Koalicję Obywatelską, 11 proc. – zagłosowałoby na kandydatów lewicy, a 6 proc. na PSL-Koalicję Polską – wynika z sondażu Kantar.

Według sondażu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu.

Na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos oddałoby 24 proc. respondentów.

Na ugrupowania lewicowe – SLD, Lewicę Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD – zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych.

6 proc. wybrałoby PSL-Koalicję Polską – z list tego komitetu startują też kandydaci Kukiz’15.

Na Konfederację Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) zagłosowałoby 2 proc.

17 proc. ankietowanych spośród tych, którzy zadeklarowali udział w wyborach stwierdziło, że trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos.

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 66 proc. respondentów – zdecydowanie uczestniczyć w wyborach zamierza 32 proc., a raczej wzięłoby w nich udział 34 proc.

PAP/RIRM

drukuj