fot. PAP

Triumf Polskiego Stronnictwa Ludowego?

Polskie Stronnictwo Ludowe triumfuje w wyborach do sejmików wojewódzkich. Ludowcy według wciąż nieoficjalnych i cząstkowych wyników, w których nie uwzględniono m.in. danych z dużych miast, prowadzą w dziesięciu województwach. PiS lideruje w trzech, podobnie jak Platforma Obywatelska. Sondaże exit poll dawały prowadzenie Prawu i Sprawiedliwości.

Według cząstkowych i nieoficjalnych wyników PO prowadzi w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim. PiS wygrywa w: podkarpackim, śląskim i małopolskim. W pozostałych dziesięciu zwycięża PSL.

– Jest to duże zaskoczenie w stosunku do tego, co było i jaka informacja wypłynęła z lokali wyborczych, gdzie widzieliśmy zupełnie inną mapę. Pomyłki oczywiście się  zdarzają, ale to wszystko  nas nie dziwi, jeżeli odbywa się w granicach błędu i tolerancji. Teraz mamy jednak zupełnie inny obraz – powiedział Władysław Ortyl z PSL, marszałek podkarpacki.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że tam, gdzie wystąpiły błędy w pracy systemu, wcześniejsze ustalenia wyników muszą być przeliczone powtórnie. Szef ludowców, wicepremier Janusz Piechociński wierzy jednak, że sukces wyborczy to efekt ciężkiej pracy.

– Bardzo się napracowaliśmy, bo jako jedyni poszliśmy do ludzi, a nie byliśmy na konferencjach, tabletach, banerach i w gazetach – podkreślił przewodniczący partii koalicyjnej.

Teraz jednak Polskie Stronnictwo Ludowe pojawiło się na tabletach i nie tylko. Internet podbijają już przeróżne grafiki, prezentujące wyborczy wynik PSL-u. Tak jak ta, mówiąca o wygranej niemal w całej Europie.

PSL-grafika

Kliknij, aby powiększyć

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj