Sadurska: Projekt ustawy SLD wpisuje się w PRL

Sejm nie poparł w dzisiejszym głosowaniu wniosków o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w kodeksie wyborczym, który wprowadza zakaz agitacji wyborczej na terenie kościołów i w miejscach kultu religijnego innych związków wyznaniowych.

Projekt został skierowany do Komisji Nadzwyczajnej ds. Zmian w Kodyfikacjach.  Za odrzuceniem dokumentu zagłosowało 203 posłów, 236 było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu. Podczas środowej debaty w Sejmie za dalszymi pracami nad projektem autorstwa SLD opowiedziała się PO.

Wnioski o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu złożyły kluby: PiS i Solidarnej Polski. Poseł Beata Kempa akcentowała, że propozycja SLD zbyt daleko ingeruje w zasadę wolności słowa. Z kolei poseł Małgorzata Sadurska zwróciła uwagę, że ten projekt myli sprawy dot. agitacji wyborczej z troską o dobro wspólne.

– Ten projekt ustawy wpisuje się i przypomina nam ciemne czasy PRL-u, kiedy homilie księży były skrzętnie nagrywane, później odsłuchiwane, a wobec niepokornych kałanów były wyciągane sankcje. Ten projekt myli sprawy związane między innymi z agitacją wyborczą, z troską o dobro wspólne. Myli sprawy związane z ewangelizacją. Nie wie co to znaczy ewangelizacja, co to znaczy Katolicka Nauka Społeczna. Ten projekt jest po prostu projektem, który godzi w Kościół katolicki, który godzi w inne związki wyznaniowe. Jest tylko po to aby SLD przy współudziale PO zwracał się do elektoratu lewicowego. Elektoratu, który nastawiony jest na walkę z Kościołem, hierarchami, po to tylko, żeby robić pod tanią publikę, walczyć z naszą tradycją, naszą wiarą i Kościołem – skomentowała Małgorzata Sadurska.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl