fot. PAP

PO łamie prawo wyborcze

Platforma Obywatelska wykorzystuje rządowe budynki w kampanii wyborczej do Europarlamentu. Nowy spot partii został nagrany w kancelarii premiera. W opinii Państwowej Komisji Wyborczej partia złamała prawo.

Kampania wyborcza przed wyborami do Europarlamentu rozpoczęła się na dobre. Partie przedstawiły swoich kandydatów, zaprezentowały również swoje spoty.

Krótki klip Platformy Obywatelskiej został nagrany z naruszeniem prawa. Przygotowano go w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier wystąpił nawet na takim samy tle, jak podczas orędzia w sprawie Ukrainy. Nie zmienił nawet swojej garderoby.

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa- Błońska tłumaczy, że o nagraniu klipu we wnętrzach kancelarii premiera zdecydowały względy praktyczne. Po zgłoszeniu sprawy przez dziennikarzy, Państwowa Komisja wyborcza oświadczyła, że zgodnie z Kodeksem wyborczym na ternie urzędów administracji rządowej zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej. Nagranie przez Platformę Obywatelską spotu w kancelarii premiera stanowiło naruszenie prawa.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że zgłosi sprawę do prokuratury. Opozycja bardzo negatywnie ocenia również kampanie Platformy Obywatelskiej, która straszy Polaków. W miniony weekend premier przekonywał, że wybory do Europarlamentu mogą rozstrzygać nawet o tym, czy „w Polsce dzieci w ogóle pójdą 1 września do szkoły”.

– Pan Premier i jego ekipa powinni odejść, bo zachowują się niepoważnie, a sytuacja, w której premier straszy swoich rodaków, to jest coś, co trudno mi sobie nawet wyobrazić. Widać, że jest to człowiek, który się nie nadaje do tego, aby pełnić tak znaczące stanowisko w państwie – powiedział poseł PiS Andrzej Duda.

 

 

 

TV Trwam News

drukuj