CBŚP rozbiła poznańską grupę przestępczą

Osiem osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w CBŚP.

„Zatrzymania miały bardzo dynamiczny charakter, policjanci wiedzieli bowiem, że mężczyźni mają niebezpieczne narzędzia, a także większość z nich trenowała sztuki walki. Każde zatrzymanie odbywało się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. U podejrzanych policjanci znaleźli broń, noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową i narkotyki” – powiedziała rzecznik prasowa CBŚP komisarz Agnieszka Hamelusz.

W zatrzymaniach uczestniczyli policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji przy wparciu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i grupy realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Centralne Biuro Śledcze Policji w Poznaniu pod nadzorem miejscowej Prokuratury Okręgowej prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Poznaniu i okolicach.

„Grupa trudniła się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Ponadto jej członkowie dopuszczali się brutalnych pobić, które mogły skutkować poważnymi obrażeniami. Na swoim koncie mają również wymuszenia rozbójnicze” – wskazała rzecznik.

Policjanci i prokurator prowadzący ustalili, że zatrzymani pracowali w klubach tanecznych w Poznaniu. Tam też bili klientów. Ich ofiarami padały kobiety, atakowali również mężczyzn. Sprawcy dusili, kopali i bili swe ofiary. Z uwagi na brutalność działania wszystkie te czyny zakwalifikowano jako występki o charakterze chuligańskim.

Siedem osób usłyszało zarzuty w Prokuratorze Okręgowej w Poznaniu i zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec jednej osoby prokuratura zastosowała dozór policji.

Agnieszka Hamelusz zwróciła uwagę, że śledczy nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności różnych zdarzeń, do jakich doszło w poznańskich klubach. W związku z tym policja opublikowała nagranie z monitoringu dotyczące brutalnego pobicia w klubie Czekolada w Poznaniu.

„Jednocześnie prosimy wszystkich świadków tego zdarzenia i im podobnych o zgłaszanie się do poznańskiego Zarządu CBŚP” – powiedziała rzeczni CBŚP.

Z policjantami można skontaktować się telefoniczne pod numerem 61 84 154 50.

PAP/RIRM/

drukuj