CBŚ zostanie wyłączone z Komendy Głównej Policji

Centralne Biuro Śledcze zostanie wyłączone ze struktur Komendy Głównej Policji. Komendant główny policji Marek Działoszyński powołał już pełnomocników ds. wprowadzenia zmian organizacyjnych w KGP.

Za proces wyłączenia Centralnego Biura odpowiadać będzie insp. Rafał Łysakowski. Z medialnych informacji wynika, że stanowisko straci kierujący od trzech lat CBŚ gen. Adam Maruszczak. To kolejna dymisja w służbach po tym, jak Krzysztof Bondaryk poinformował, że odchodzi z CBA.

Rzecznik Komendy Głównej Policji na razie mówi, że gen. Maruszczak nadal jest dyrektorem CBŚ. Jednak jak napisała jedna z gazet generał otrzymał już propozycje objęcia stanowiska szefa garnizonu dolnośląskiego.

Poseł Jarosław Zieliński były wiceszef MSWiA mówi, że kierunek tych w biurze nie był przez nikogo kontestowany; jeżeli była zgoda zmiany mógł je przygotować obecny dyrektor CBŚ.

Sytuacja jest podejrzana, jeżeli chodzi o decyzje personalne. Sugeruję, że chodzi o coś innego. Tak jak w ABW, tak w CBŚ planowane są zmiany, które są już wprowadzane. To nie one były przyczyną decyzji personalnych, tylko zupełnie inne względy. Toczy się jakaś rozgrywka. Za kilka dni będziemy wiedzieli więcej. Musimy się temu dokładnie przyjrzeć. Każde mieszanie w służbach specjalnych, policyjnych grozi destabilizacją działalności tych formacji – powiedział poseł Jarosław Zieliński.

Komenda główna wydzieli ze swych struktur CBŚ i przekształcić je w jednostkę podobną do komend wojewódzkich. Zmianie ma ulec także nazwa na „Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji”, żeby to się stało, trzeba jednak zmienić ustawę o policji. Odpowiedni projekt niedawno trafił do MSW.

Dziś CBŚ liczy obecnie ok. 2 tys. osób. Cała obecna Komenda Główna Policji, łącznie z CBŚ, to ok. 4 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl