fot. facebook.com/Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Plocka

Prezydent Płocka: monitorujemy i badamy wodę

Sytuacja jest cały czas monitorowana przez wodociągi płockie. Badamy wodę – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

O awarii układu przesyłowego ścieków, władze Warszawy mieszkańców powiadomiły w środę. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Nieczystości wówczas skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły – do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

„W sytuacji kryzysowej, jaka ma miejsce w Warszawie, podjęliśmy pewne działania” – zapewnił na konferencji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Dodał, że sytuacja jest stabilna.

„Jest cały czas monitorowana przez wodociągi płockie przy współpracy ze wszystkimi odpowiedzialnymi służbami” – przekazał Andrzej Nowakowski.

Mówił też, że w środę w godzinach popołudniowych dzwonił do niego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, informując o sytuacji kryzysowej w stolicy.

„Niezwłocznie poinformowałem zarząd wodociągów o tej sytuacji, a następnie zdecydowałem o zwołaniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, który odbył się w godzinach popołudniowych” – zapewnił prezydent Płocka.

Podkreślił, że po przedstawieniu na zespole kryzysowym sytuacji przez prezesa wodociągów płockich, podjęto działania i woda jest monitorowana i badana „zarówno jeżeli chodzi o wodę surową, czyli tę, która wpływa do wodociągów, jak i tę, która później po uzdatnianiu jest przesyłana do mieszkańców Płocka” – zaznaczył Andrzej Nowakowski.

PAP/RIRM

drukuj