fot. gadowskiwitold.pl

Red. W. Gadowski o zatrzymaniu R. Giertycha: Mdleje na widok agentów CBA, ale natychmiast odzyskuje przytomność, jak zjawia się przy jego łóżku zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich

Cóż za zdolności aktorskie. To duży Wiktor Zborowski musi teraz czuć się zagrożony, bo pojawiła się konkurencja. Następny wielki wzrostem aktor na naszej scenie, tym razem scenie polityczno-kryminalnej. Mdleje jak dziewica na widok agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale natychmiast odzyskuje przytomność, jak zjawia się przy jego łóżku zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Jaka selektywna półmroczność jasna dotknęła pana Romana a wraz z nim całe środowisko – powiedział redaktor Witold Gadowski w „Komentarzu Tygodnia” umieszczonym w serwisie YouTube.

Witold Gadowski odniósł się do skrajnych opinii na temat wirusa SARS-CoV-2.

– W istocie jest tak, że SARS-CoV-2 jest niebezpiecznym wirusem wyhodowanym ludzką ręką. Mówię o tym od samego początku. Są oczywiście tacy, którzy uporczywie i kurczowo obstają przy tezie, że jest to wirus, który powstał na drodze naturalnych mutacji. Wszystkie poważne opracowania przekonują o tym, że ten wirus został sztucznie zmodyfikowany. Jak to wszystko traktować, bo z jednej strony nasila się frustracja i manifestacje przeciwko pandemii. To tak jakbyśmy manifestowali przeciwko woli Bożej. No po prostu coś jest i koniec. Inna rzecz, że ktoś musi za to odpowiedzieć, ale ku temu nie zmierzają na razie żadne działania międzynarodowe. Z jednej strony krzyk, że zabiera się nam wolność i precz z maseczkami, „plandemią”. Z drugiej strony mamy agresję tych, którzy wiedzą lepiej i mówią: „tłuszcza, dzicz zaraża i morduje, bo nie noszą maseczek” – wskazał dziennikarz.

Jedna i druga postawa jest nieprawdziwa i nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem – kontynuował.

– Rzecz ma się bowiem tak, że w sposób, o którym jeszcze nie wiemy, którego nikt z instytucji międzynarodowych nie chce odkrywać, rozpleniła się w świecie SARS-CoV-2 powodująca chorobę COVID-19. Ta choroba jest najbardziej niebezpieczna dla osób, które mają osłabiony system immunologiczny, ale paradoksalnie czasem jest niebezpieczna dla osób z bardzo mocnym system immunologicznym, jeżeli zostanie wywołana jego niespecyficzna reakcja w postaci autoagresji – oznajmił Witold Gadowski.

Felietonista odniósł się do słów Wojciecha Manna o tym, że posiadanie polskiego obywatelstwa powinno być powodem do wstydu.

– Nieoceniony Wojciech Mann, który jest synem człowieka zamieszanego w kolaborację z Niemcami w czasie okupacji, stwierdził, że dziś posiadanie polskiego obywatelstwa jest powodem do wstydu. Panie Mann, pomylił Pan epoki albo wszystko się Panu pomyliło. To podpisanie volkslisty i reichslisty jest do dziś powodem wstydu wielu ludzi. Verstehst du? – pytał redaktor.

Dziennikarz skomentował sytuację kryminalną skupioną m.in. wokół Romana Giertycha.

– Cóż za zdolności aktorskie. To duży Wiktor Zborowski musi teraz czuć się zagrożony, bo pojawiła się konkurencja. Następny wielki wzrostem aktor na naszej scenie, tym razem scenie polityczno-kryminalnej. Mdleje jak dziewica na widok agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale natychmiast odzyskuje przytomność, jak zjawia się przy jego łóżku zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Jaka selektywna półmroczność jasna dotknęła pana Romana a wraz z nim całe środowisko. Natychmiast w jego obronie odezwała się cała grupa dyżurnych autorytetów. Cała sprawa byłaby śmieszna, gdyby nie postawa sądu, który natychmiast uwolnił Romana Giertycha – oznajmił Witold Gadowski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl