fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało we Wrocławiu na gorącym uczynku mężczyznę, który przyjął łapówkę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku w ramach akcji specjalnej we Wrocławiu mężczyznę, który przyjął 8 tys. zł łapówki – dowiedziała się dzisiaj PAP. Miał w zamian załatwić zamówienie budowlane wartości 100 tys. zł dla jednej z firm.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdzał zatrzymanie mężczyzny przez agentów z dwu delegatur Biura – warszawskiej i wrocławskiej.

„Zatrzymanie to efekt operacji specjalnej – tak zwanej kombinacji operacyjnej CBA” – powiedział PAP.

„Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji w chwilę po tym, jak mężczyzna w jednej z bram kamienicy nieopodal szpitala, w którym pracuje wziął łapówkę – 8 tys. zł w gotówce. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i działań funkcjonariuszy Biura” – mówił Piotr Kaczorek.

Zatrzymany to specjalista ds. przeciwpożarowych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Mężczyzna tak kierował przebiegiem postępowania przetargowego na roboty budowlane wartości 100 tys. zł, aby wygrała je konkretna firma.

Według śledczych powoływał się na wpływy, oferował załatwienie niezbędnych ekspertyz zewnętrznych, a za łapówkę przekazywał informacje z przetargu i podawał, co ma się znaleźć w ofercie, aby wyeliminować konkurencję.

„Czynności trwają, a sprawa jest rozwojowa, badane będą kolejne wątki” – zaznaczył Piotr Kaczorek.

Zatrzymany przez CBA trafi do wrocławskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.

PAP/RIRM

drukuj