Lubuskie: Policja przejęła 10 kg marihuany; narkotyki są warte pół mln zł

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) zatrzymali 19-letniego Albańczyka, który przewoził w samochodzie 10 kg marihuany o wartości pół miliona zł. Młodemu człowiekowi grozi teraz do 10 lat więzienia – poinformował dzisiaj rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Obywatel Albanii usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego przyznał się podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące” – powiedział PAP Marcin Maludy.

Dodał, że trwa wyjaśnianie skąd obcokrajowiec wziął marihuanę i gdzie miała ona trafić.

Albańczyka zatrzymano w miniony poniedziałek na trasie nr 22 w Krzeszycach w pow. sulęcińskim. Mężczyzna na widok radiowozu drogówki przyspieszył, co wzbudziło podejrzenia policjantów z patrolu.

Podczas kontroli auta w bagażniku funkcjonariusze znaleźli duży foliowy worek, a w nim 10 mniejszych pakunków z suszem roślinnym. Okazało się, że było w nich łącznie 10 kg marihuany.

Czarnorynkowa wartość narkotyku została oszacowana przez policję na pół mln zł. Z takiej ilości można uzyskać 30 tys. porcji marihuany – zaznaczył rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl