fot. PAP/Artur Reszko

Rzecznik PSP: We wtorek i środę 1900 interwencji związanych z pogodą

1900 razy strażacy interweniowali we wtorek i w środę w związku z pogodą – poinformował dzisiaj PAP rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak podał rzecznik, we wtorek strażacy otrzymali 530 zgłoszeń związanych z pogodą. W środę było ich już 1370. Najwięcej razy strażacy byli proszeni o pomoc w woj. małopolskim (160 razy), mazowieckim (152 razy), warmińsko-mazurskim (152 razy).

Zdecydowana większość interwencji dotyczyła usuwania drzew i konarów powalonych na ulice czy sieć energetyczną.

Z informacji posiadanych przez rzecznika wynika, że dzisiaj do godz. 6.00 wciąż bez prądu było ponad 1600 gospodarstw domowych.

Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla sześciu powiatów w woj. zachodniopomorskim. Jest to ostrzeżenie I stopnia. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Informują, że należy spodziewać się utrudnień „wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania”.

PAP/RIRM

drukuj