fot. pixabay.com

Warszawa: narkotyki trzymał m.in. w torbie na zakupy oraz w szklanym słoiku z napisem „majeranek”

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 47-latka podejrzanego o posiadanie prawie 8 kilogramów narkotyków. Mężczyzna trzymał narkotyki m.in. w torbie na zakupy, którą schował w szafce oraz w szklanym słoiku z napisem „majeranek”.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Warszawa IV, nadkom. Marta Sulowska przekazała, że policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z warszawskiej Woli operacyjnie ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy może dochodzić do handlu narkotykami.

„W mieszkaniu kryminalni zastali 47-letniego mężczyznę” – podkreśliła nadkomisarz.

Podczas policyjnej interwencji 47-latek zapewniał funkcjonariuszy, że nie posiada żadnych narkotyków.

„Kryminalni przeszukali mieszkanie. W dużym pokoju znaleźli białe sypkie substancje oraz susz roślinny, kolejno w szafce ujawnili szklany słoik z napisem >>majeranek<<, w którym zamiast przyprawy był biały proszek. W kolejnej szafce policjanci znaleźli torbę na zakupy, a w niej zamknięte torebki hermetyczne z zawartością białych substancji oraz zawiniątka z folii aluminiowej z ciemnobrązową galaretką” – wyliczyła policjantka.

„Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Okazało się, że jest to łącznie prawie osiem kilogramów narkotyków, w tym ponad 7,5 kilograma amfetaminy, ponad 230 gramów 4CMC, ponad 40 gramów kokainy i ponad 75 gramów ziela konopi innych niż włókniste” – podała.

Dodatkowo po zatrzymaniu wyszło na jaw, że mężczyzna był już notowany i poszukiwany przez organy ścigania.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

„Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

„Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące” – dodała prokurator.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl