Onet.pl: Warszawa szła na rękę handlarzom roszczeń

Warszawa szła na rękę handlarzom roszczeń, którzy mimo braku praw do nieruchomości otrzymywali zapewnienia od urzędników, że ich sprawa zostanie zrealizowana – informuje portal Onet.pl. Sprawa dotyczy nieruchomości przy ul. Twardej 8/12, skąd w ub. r. przeniesiono gimnazjum z powodu roszczeń reprywatyzacyjnych.

Dziennikarze dotarli do pism z 2013 r. ówczesnego burmistrza Śródmieścia Wojciecha Bartelskiego, byłego szefa stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomości Marcina Bajko oraz mecenasa od reprywatyzacji Andrzeja M. Burmistrz zapewnia w nich o działaniach podejmowanych w celu przeniesienia gimnazjum w 2014 roku. Warto zaznaczyć, że Maciej M., który ubiegał się o działkę, dysponował wtedy roszczeniem do niewielkiej części gruntów.

Sprawą zajmuje się obecnie komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji – mówi jej członek Sebastian Kaleta.

– Znam te informacje, pytałem o to świadków. Ci zasłaniali się niepamięcią. Z dokumentów jasno wynika, że miasto podjęło kierunkową decyzję likwidacji gimnazjum przy ul. Twardej mimo iż Maciej M. nie posiadał roszczeń tej nieruchomości. Miasto wprowadzało w błąd opinię publiczną mówiąc, że są roszczenia do tej nieruchomości. Podjęto decyzję o likwidacji gimnazjum przed przeprowadzeniem postępowania zwrotowego. Doprowadziło to do zlikwidowania gimnazjum. Po tym dalszy przebieg zdarzeń wskazywał, że można było reprywatyzować. Wtedy Maciej M. nabył roszczenia i w bardzo szybkim czasie uzyskał korzystną decyzję od ratusza – wyjaśnia Sebastian Kaleta.

Wojciech Bartelski dopytywany przez dziennikarzy o swoje pisma stwierdził, że nie zrobił nic złego.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl