fot. twitter.com/CPRDiP

W czwartek rozpoczną się XXVII Targi Książki Historycznej

Od 29 listopada w Warszawie odbywać się będą XXVII Targi Książki Historycznej. W Arkadach Kubickiego na terenie Zamku Królewskiego weźmie udział ponad 200 wystawców z całej Polski, jak również z Ukrainy czy Białorusi. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

Targi Książki Historycznej to wydarzenie promocyjno-informacyjne o charakterze cyklicznym. Tegoroczne targi będą stanowić okazję do spotkania z autorami książek, wzięcia udziału w prelekcjach i warsztatach.

Na Targach będzie można znaleźć publikacje poświęcone historii dawniejszej, nie zabraknie jednak książek dotyczących czasów współczesnych m.in. wojny hybrydowej na Ukrainie.

W organizację inicjatywy zaangażowany jest Instytut Książki.

– To 27. edycja Targów Książki Historycznej, która ma absolutnie szczególny charakter w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na czas trwania targów przygotowaliśmy dwa bardzo interesujące panele. Pierwszy z nich dotyczy 100 lat nadania praw wyborczych kobietom, wielkich Polek przełomu XIX i XX w. Natomiast drugi panel poświęcony jest biografiom wielkich ludzi – tłumaczył Krzysztof Piskorski, szef działu promocji Instytutu Książki.

Podczas Targów Książki Historycznej wręczona zostanie nagroda KLIO za najlepszą książkę historyczną. Nagroda przyznawana jest w 3 kategoriach: autorskiej  (indywidualny wkład autora w popularyzację historii), edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.) oraz innej, według uznania jury lub sugestii sponsorów (np. Varsaviana).

XXVII Targi Książki Historycznej zakończą się w niedzielę.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj