fot. pixabay.com

Powstało pierwsze w Polsce koło osób LGBT przy warszawskiej radzie adwokackiej

Przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie powstało pierwsze w Polsce koło osób LGBT. Obecnie skupia ono sześcioro adwokatów. Inicjatywę poparł dziekan warszawskiej rady. Uchwała o powołaniu koła została przyjęta jednogłośnie.

Przewodniczącą koła została mec. Emilia Barabasz. Napisała na Twitterze, że członkowie koła będą dzielić się swoimi doświadczeniami z osobami LGBT wykonującymi ten sam zawód. Chcą ośmielać swoich kolegów z branży do ujawnienia swojej orientacji.

https://twitter.com/emibarabasz/status/1365721078040059905

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski stwierdził, że inicjatywa może mieć charakter prowokacyjny.

– Inicjatywa na pewno nie jest związana z problemem dyskryminacji, bo w Polsce przecież nie dyskryminuje się osób o odmiennej orientacji seksualnej. Polska była, jest i zawsze pozostanie krajem tolerancyjnym. Jest to rodzaj prowokowania, narzucania narracji, żeby w dalszym kroku zamykać usta każdemu, kto sprzeciwia się promowaniu i narzucaniu, szczególnie młodzieży, takiego stylu życia. Będzie on oskarżany o mowę nienawiści, wręcz karany za tego typu postawy, jak widzimy to już w krajach Zachodu – ocenił Marcin Romanowski.

Oprócz koła osób LGBT przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie powołano również m.in. Koło Prawników Zagranicznych. Planowane jest także powołanie kolejnych kół.

RIRM

drukuj