fot. PAP/Paweł Supernak

D. Piontkowski: Odwołanie łódzkiego kuratora bez związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT

Odwołanie łódzkiego kuratora oświaty było rozważane już od dawna i nie miało żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT – napisał na Twitterze minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

„Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty była rozważana już od dawna i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT” – napisał szef resortu edukacji.

„Szkoda, że nasz koalicjant nie chciał zaczerpnąć wiedzy dotyczącej faktycznych powodów odwołania Pana kuratora u źródła” – dodał minister.

Jak potwierdziła w niedzielę rzecznik MEN Anna Ostrowska, łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski został odwołany z funkcji przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. Poinformowała, że na początku ubiegłego tygodniu resort otrzymał wniosek od wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora oświaty.

„Minister edukacji odniósł się do tego wniosku pozytywnie po dogłębnej analizie dotychczasowej działalności łódzkiego kuratora oświaty” – przekazała.

Nie podała powodów odwołania Grzegorza Wierzchowskiego, odsyłając do wojewody łódzkiego, który – jak podkreśliła – „jest odpowiedzialny za kwestie kadrowe związane z kuratorium oświaty w Łodzi”.

Dymisja łódzkiego kuratora oświaty przez MEN wciąż budzi wiele emocji. Pojawiają się opinie, że to reakcja na jego wypowiedzi w TV Trwam odnośnie ideologii LGBT. [czytaj więcej]

– To jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad – mówił Grzegorz Wierzchowski w „Rozmowach niedokończonych”.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl