„Rzeczpospolita”: Zacięta batalia o stolicę


Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej jest faworytem wyborów, ale Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości depcze mu po piętach – informuje w dzisiaj „Rzeczpospolita”.

Batalia o fotel prezydenta stolicy – co pokazuje sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” – rozstrzygnie się między PiS a PO. Pozostali kandydaci będą jedynie tłem – podaje gazeta.

Gdyby pierwsza tura wyborów odbyła się w najbliższą niedzielę, wygrałby ją Rafał Trzaskowski. Chęć głosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) wyraża 41 proc. badanych. Do drugiej tury przeszedłby także Patryk Jaki, na którego chce głosować 36 proc. pytanych. Daleko w tyle – z poparciem 5 proc. – zostaje Jan Śpiewak. Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Rozenek mógłby liczyć na głosy 4 proc. badanych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Poparcie dla pozostałych kandydatów, w tym Jacka Wojciechowicza, mieści w granicach błędu statystycznego i wynosi od 1 do 3 proc. Dodatkowo jedynie 6 proc. badanych nie wie, na kogo oddać swój głos.

W drugiej turze wygrałby również Rafał Trzaskowski, na którego swój głos oddałoby 50 proc. wyborców. Patryk Jaki mógłby liczyć na 42 proc. poparcie – czytamy w gazecie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl