fot. twitter.com/RadioWarszawa

Warszawa: Ks. bp Kamiński zaprasza na XIV Marsz Świętości Życia

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ks. bp Romuald Kamiński w filmie opublikowanym na stronie internetowej diecezji zaprasza do wzięcia udziału w XIV Marszu Świętości Życia.

Marsz odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia i będzie przebiegał pod hasłem: „Tato to ja”. Rozpoczęcie o godzinie 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej.

„Chciałbym was wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w marszu za życiem (…). Jest to piękny przemarsz kilku tysięcy osób i chciałbym zachęcić, żeby to była pielgrzymka znacznie bogatsza” – zaznaczył ks. bp Kamiński.

Poinformował, że pochód wyruszający spod katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika spotka się pod Kolumną Zygmunta z uczestnikami marszu, którzy wyruszą spod archikatedry św. Jana Chrzciciela.

„Wspólnie przejdziemy Krakowskim Przedmieściem przed kościół Świętego Krzyża” – mówił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Zdaniem ks. bp. Kamińskiego, hasło tegorocznej edycji marszu wskazuje na niezastąpioną rolę ojca w rodzinie.

„Dziecko delikatnym głosem przypomina – nie tylko tatusiowi, mamie, wszystkim: oto idę, przyjmijcie mnie, zapewnijcie mi rozwój, pomóżcie mi w całej drodze, która mnie czeka i ma mnie zaprowadzić do Królestwa Bożego” – podkreślił.

„Wygospodarujcie sobie czas, aby najpierw przyjść na modlitwę, a później całymi rodzinami przybyć” – zaapelował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

W opinii ks. bp. Kamińskiego marsz jest manifestacją postawy „za życiem”.

„Tu chodzi o coś znacznie większego: żebyśmy serca ludzkie poruszyli i też umocnili w tym wielkim zagadnieniu obrony życia i promocji pięknego życia także” – zastrzegł ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Marsz z okazji Dnia Świętości Życia w Warszawie po raz pierwszy odbył się 25 marca 2006 roku. Od 2010 w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska.

PAP/RIRM

drukuj