IPN zakończył II etap prac poszukiwawczych na terenie b. więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie

Zakończył się drugi etap prac archeologiczno-ekshumacyjnych na terenie byłego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Specjaliści z Instytutu Pamięci Narodowej odnaleźli ludzkie szczątki. Wśród nich są fragmenty kości czaszki, w tym żuchwa.

Teraz szczątki zostaną poddane oględzinom, a następnie badaniom specjalistycznym, m.in. DNA. Szczątki mogą należeć nie tylko do ofiar komunizmu, ale i niemieckiego nazizmu – mówi Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN-u.

Biorąc pod uwagę historię tego miejsca możemy się spodziewać zarówno szczątków ofiar zbrodni niemieckich, jak i komunistycznych. Wielkość obszaru, który od niedawna jest dostępny w całości, bo wcześniej było tam więzienie, dziś jest tam muzeum, powoduje, że będą następowały tam kolejne etapy. W tej chwili mamy kilkutygodniowy urlop

Pierwsze prace poszukiwawcze przy ulicy Rakowieckiej IPN przeprowadził w lipcu 2016 r. Trzeci etap rozpocznie się na jesieni tego roku.

Na terenie byłego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie komunistyczna bezpieka zamordowała m.in. rtm. Witolda Pileckiego oraz mjr. Zygmunta Szendzielarza.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl