Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe w Warszawie

W Warszawie odbędą się dziś polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe. W rozmowach wezmą udział premier Beata Szydło i premier Czech Bohuslav Sobotka.

Wśród poruszanych tematów znajdą się projekty inwestycji drogowych i energetycznych.

Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański zwraca uwagę, że „na stole leżą” projekty polsko-czeskich inwestycji infrastrukturalnych w sektorze energetycznym, które mogą być rozwijane.

– To w jakimś stopniu zależy od rozwoju rynku energii w skali Unii. W większości wypadków, jeżeli nie we wszystkich wypadkach, te inwestycje są finansowane przez Unię Europejską i są próbą wpisania się w plany rozwoju infrastruktury elektroenergetycznej, czy też gazowej w regionie. Szczegóły tych planów, chociażby terminarze, to są istotne rzeczy do uzgodnienia bilateralnego – mówi wiceminister Konrad Szymański.    

Konrad Szymański poinformował, że o sprawach sektorowych, które znajdą się w centrum piątkowych rozmów, będą rozmawiać ministrowie energii, rodziny i środowiska.

Będą to czwarte polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe. Ostatnie rozmowy odbyły się w kwietniu 2015 r. w Pradze.

Czechy obecnie sprawują prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej. 1 lipca przewodnictwo przejmie Polska.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl