W. Wysocki: amerykańska brygada realnym wsparciem dla polskiej armii

Decyzja o rozmieszczeniu brygady pancernej w Europie Środkowo-Wschodniej świadczy o tym, że Amerykanie interesują się tym regionem ocenił prof. Wiesław Wysocki.        

Historyk wojskowości dodał, że brygada będzie także realnym wsparciem dla polskich sił zbrojnych.

Najnowocześniejszy sprzęt ma trafić do Europy Wschodniej w lutym przyszłego roku.

Będą mieli bazę, to tym bardziej będą interesowali się tym rejonem. Oto nam głównie chodzi, żebyśmy nie zostali pozostawieni sami sobie, jak to wielokrotnie bywało w przeszłości. Jeżeli są wojska, to zainteresowanie polityczne i inne jest również z tym związane. W przeciwnym wypadku może być tak, że ewentualna sytuacja kryzysowa mogłaby się dla nas skończyć tylko „papierowymi” protestami, a przy nawet tylko samej brygadzie jest to jednak bardzo wyraźnie zwrócenie uwagi na ten rejon Europy – podkreślił prof. Wiesław Wysocki.

Prezydent Andrzej Duda decyzję o wysłaniu do Europy Środkowo-Wschodniej brygady pancernej ocenił  jako bardzo ważną zapowiedź. To pierwsze tego typu działanie Amerykanów od zakończenia zimnej wojny – przyznał prezydent, który przebywa z oficjalną wizytą w USA.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl