fot. pixabay.com

Powołano zespół roboczy mający zbadać kwestię prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie

Wiceminister klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba, powołał zespół roboczy, który ma zbadać, jak przebiegała prywatyzacja sieci ciepłowniczej w Warszawie. To pokłosie ostatnich awarii, do jakich doszło do stolicy.

W piątek, po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej przy ul. Jagiellońskiej, ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach. Później (tego samego dnia) do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło w sobotę, znowu przy ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Awarie udało się już naprawić. Z kolei w poniedziałek wieczorem poinformowano o awarii przy ul. Solec.

W 2011 roku warszawska sieć ciepłownicza została sprzedana francuskiemu podmiotowi przy dużym sprzeciwie mieszkańców.

Jak mówi wiceminister klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba, prace powołanego w resorcie zespołu roboczego mają wyjaśnić, czy kolejne awarie sieci w ostatnich latach mają związek z prywatyzacją.

Uważamy, że po tylu latach warszawiakom należy się odpowiedź, czy prywatyzacja (…) była opłacalna i była dobrą decyzją. Dlatego powołałem zespół ds. wyjaśnienia reprywatyzacji i nakładów finansowych, jakie realizuje prywatny podmiot, na konserwowanie sieci ciepłowniczej w Warszawie. Mamy wątpliwości co do kwestii proporcji, w jaki sposób działania są realizowania. Widzimy, że kolejne usterki są spektakularne – wskazuje Jacek Ozdoba.

Wiceszef resortu klimatu i środowiska apeluje o zgłaszanie się osób, które mają wiedzę nt. prywatyzacji warszawskiej sieci ciepłowniczej.

Na koniec prac zespołu roboczego zostanie zaprezentowany raport z jego działania.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl