Zmiany szefów w służbach specjalnych

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych opowiedziała się za odwołaniem szefów służb specjalnych. Z takim wnioskiem do speckomisji zwróciła się premier Beata Szydło.

Wcześniej jednak złożyli oni rezygnację. Do komisji nie trafiły na razie wnioski o powołanie nowych szefów. Marek Biernacki, były koordynator służb specjalnych, powiedział, że jest to zamach na służby.

ABW dotychczas kierował gen. Dariusz Łuczak, Agencją Wywiadu gen. Maciej Hunia. Szefem SW był gen. Radosław Kujawa, a SKW gen. Piotr Pytel.

Jarosław Krajewski, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, podkreśla, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami. Zapewnia, że służbom nie grozi paraliż.

– Najważniejsze jest, żeby służby specjalne były profesjonalne i skuteczne. Myślę, że wczorajsza decyzja na pewno jest przybliżeniem się do tego celu, żeby polskie służby specjalne były profesjonalne i skuteczne – oznajmił Jarosław Krajewski.

Wczoraj Sejm wybrał siedmioosobowy skład speckomisji. Jej stałym przewodniczącym został poseł Marek Opioła a wiceszefami posłowie Marek Suski i Paweł Kukiz. W poprzedniej kadencji Sejmu przewodnictwo w komisji miało charakter rotacyjny.

 


 

RIRM/TV Trwam News

drukuj