fot. pixabay.com

CBA zatrzymało trzy osoby, które miały wyłudzać VAT przy obrocie artykułami metalowymi

Centralne Biuro Antykorupcyjnego zatrzymało trzy osoby, które miały wyłudzać VAT przy obrocie artykułami metalowymi – dowiedziała się PAP. To kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym nierzetelnych faktur i uszczuplenia należności podatkowych na 10 mln zł.

Zatrzymań trzech mężczyzn z terenu województwa pomorskiego dokonali agenci z katowickiej delegatury CBA, która prowadzi to śledztwo wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku – poinformował wydział komunikacji społecznej Biura.

Trzech zatrzymanych przez CBA, to prezesi firm, które miały być zaangażowane w proceder w roli tzw. „słupów”. Według śledczych w 2017 r. firmy zajmujące się obrotem artykułami metalowymi wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Uszczupliło to dochody z VAT o 10 mln zł.

W białostockiej prokuraturze zatrzymani usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT, udziału w oszustwie podatkowym oraz prania pieniędzy, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wcześniej w tej sprawie zarzuty postawiono ośmiu osobom. Według CBA śledztwo nadal rozwija się.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl