fot. PAP/Tomasz Gzell

Czy zostanie przedłużony zerowy VAT na żywność? Premier M. Morawiecki zarzucił opozycji, że skupia się na robieniu show i zadeklarował, że nie będzie czekał na opieszałe decyzje marszałka Sejmu

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dziś lub jutro podpisane zostanie rozporządzenie przedłużające zerową stawkę VAT na żywność do końca pierwszego kwartału 2024 roku. Szef rządu zauważył, że większość sejmowa ma problem z przyjęciem projektu ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, który miał przedłużyć zerowy VAT na żywność do połowy przyszłego roku.

Mateusz Morawiecki zarzucił opozycji, że skupia się na robieniu show i zadeklarował, że nie będzie czekał na opieszałe decyzje marszałka Sejmu. Przemawiając w parlamencie szef rządu zapowiedział podpisanie rozporządzenia o zerowym podatku VAT na żywność.

Słyszałem z tej Izby, że gdybyśmy naprawdę chcieli to zrobić, to przyjęlibyśmy rozporządzenie, bo wy nie zdążycie tego zrobić. Otóż – Szanowni Państwo – widzę teraz, że chcecie, aby żywność była droższa, żeby ustawa zaproponowana przez Prawo i Sprawiedliwość nie przeszła, to zdecydowałem o tym, że rzeczywiście będziemy pracować do samego końca. Piszemy rozporządzenie o zerowym VAT na żywność – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier RP zaapelował też do większości sejmowej o przyjęcie ustawy przedłużającej zerowy VAT na żywność na kolejne miesiące. Zgodnie z obecnymi przepisami rozwiązanie, które chroni Polaków przed skutkami wysokiej inflacji, wygasa z końcem bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl