fot. twitter.com

Korupcyjny proceder przerwany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnego pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To już drugie zatrzymanie w ciągu ostatnich tygodni.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego w SRK SA – Kopalni Węgla Kamiennego „Centrum” Oddział w Bytomiu. Czynności przeprowadzono na Śląsku. Był to efekt kolejnych ustaleń przeprowadzonych w związku z toczącym się postępowaniem dotyczącym  korupcyjnego procederu przy udzielaniu zleceń i dokonywaniu odbioru prac budowlanych.

Śledztwo prowadzone jest przez CBA pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymana usłyszała zarzuty korupcyjne. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na początku grudnia do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali inspektora nadzoru inwestorskiego. Mężczyznę ujęto bezpośrednio po przyjęciu łapówki w kwocie 30 tys. złotych.

Przedstawione dotychczas obojgu podejrzanym zarzuty dotyczą przyjęcia ponad 180 tys. zł nienależnych korzyści majątkowych.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą być zamieszane w korupcyjny proceder i które wręczyły korzyść majątkową – istnieje możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk. Należy powiadomić o tym fakcie, zanim organ o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl