fot.twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln złotych. Zespół prasowy CBA poinformował dziś, że mężczyznę zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura.

Zatrzymany przez CBA miał prowadzić działalność gospodarczą, reprezentować dwie inne firmy i współpracować z zatrzymaną wcześniej w tym śledztwie osobą.

Według śledczych od lipca 2018 r. do marca 2020 r. w Warszawie i innych miejscowościach rozliczył fikcyjne faktury na blisko 1,5 mln złotych. W ten sposób zaniżył podatek VAT o nie mniej niż 265 tys. zł, co miało również znaczenie przy rozliczeniu podatku PIT – wyjaśnił zespół.

W nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej w Warszawie mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator wyznaczył mu poręczenie majątkowe i nakazał dozór policji.

Zespół prasowy CBA zaznaczył, że w sprawie badane są kolejne wątki, a lista zarzutów może się wydłużyć. Biuro nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl