fot. cba.gov.pl

Niski budżet CBA poważnym zagrożeniem

Obecny budżet CBA zagraża jego dalszemu funkcjonowaniu – alarmuje szef biura Paweł Wojtunik.

Jak informuje Nasz Dziennik, ABW wystąpiło już do ministra finansów o możliwość powiększenia budżetu o 12 mln zł. Środki te miałyby pozwolić na zwiększenie zatrudnienia w biurze.

CBA boryka się z brakami kadrowymi. Nie ma także delegatur w niektórych województwach, ponadto biuro dotykają poważne problemy lokalowe. To klasyczne działanie koalicji PO-PSL – mówi Bogdan Święczkowski, były szef ABW.

Wydaje się, że jest to klasyczne działanie rządu Donalda Tuska. Wielkie słowa, olbrzymie środki na bezpieczeństwo, obniżenie budżetu MON-u, a jednocześnie szara rzeczywistość. Zgrzebne polskie państwo, gdzie nie ma pieniędzy na policję; gdzie nie ma pieniędzy na służby specjalne; gdzie nie ma pieniędzy na specjalne biurko antykorupcyjne. W oczywisty sposób pozwala to różnego rodzaju bandytom, przestępcom czy też przestępcom w białych kołnierzykach na rozprzestrzenianie swojej działalności. Pamiętajmy, że mniejsze środki na bezpieczeństwo wewnętrzne to większa przestępczość, większe podatki, większe ubytki w budżecie państwa i przez to biedniejsze polskie społeczeństwo – zaznacza Bogdan Święczkowski.

CBA już wcześniej wnosiło o zwiększenie budżetu ale bezskutecznie.

 

RIRM

drukuj