fot. CBA/cba.gov.pl

Kolejne zatrzymania w sprawie piramidy finansowej

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która jako spółka brokerska miała stworzyć piramidę finansów. Klienci mieli w niej stracić kilkaset milionów złotych.

Zatrzymano kolejne osoby w sprawie spółki brokerskiej, której pracownicy w latach 2016–2020, wprowadzając klientów w błąd dla osiągnięcia korzyści majątkowych, oferowali sprzedaż obligacji firm o wątpliwej kondycji finansowej. Do pierwszych zatrzymań doszło w sierpniu 2020 roku, gdy w ręce służb wpadły trzy osoby – prezes, członek zarządu spółki pośredniczącej w sprzedaży instrumentów finansowych oraz jej były dyrektor działu prawnego.

Teraz zatrzymano kobietę i mężczyznę. To dyrektor pionu analiz i dyrektor ds. sprzedaży warszawskiej spółki. Według śledczych mieli oni działać w zorganizowanej grupie przestępczej, a także brać udział w oszustwach opiewających na miliony złotych. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. działania w grupie przestępczej. Prokurator wyznaczył im odpowiednio 150 i 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Nałożył również na nich nadzór policji, a także zakazał opuszczania kraju oraz kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

Postępowanie – jak poinformowało CBA – jest rozwojowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl