fot. https://twitter.com/InstytutG

Spółka KGHM zaprzecza doniesieniom dotyczącym zaangażowania w finansowanie produkcji uzbrojenia

Nie ma planów, by KGHM został zaangażowany w finansowanie produkcji uzbrojenia – mówił wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ukazał się artykuł zatytułowany „Rząd wykorzysta KGHM do zbrojeń”. Według informacji DGP trwają rozmowy dotyczące finansowego zaangażowania miedziowego giganta w produkcję broni, a decyzja miałaby zapaść w najbliższych miesiącach.

„Jednym z możliwych wariantów sfinansowania produkcji nowego uzbrojenia w Polsce lub modernizacji już istniejącego jest kooperacja między Polską Grupą Zbrojeniową a KGHM lub firmami zagranicznymi, np. z Korei” – podano w artykule.

Doniesieniom „Dziennika Gazety Prawnej” zaprzeczył minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin.

„Nie ma planów, aby w proces finansowania produkcji uzbrojenia został zaangażowany KGHM. Informacje, które pojawiają się w mediach, są nieprawdziwe” – podkreślił minister.

Spółka KGHM oświadczyła, że ani nie prowadzi żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia, ani nie ma takich planów. W trudnych makroekonomicznie czasach spółka skupia się na utrzymaniu stabilnej produkcji, zatrudnienia i rozwoju projektów związanych z m.in. odnawialnymi źródłami energii.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl