fot. facebook.com/jacek.sasin.1/

Wicepremier J. Sasin: PiS przykłada ogromną wagę do rozwoju Polski wschodniej

Rząd PiS przykłada ogromną wagę do rozwoju Polski wschodniej – powiedział wicepremier Jacek Sasin w piątek w Krasnymstawie (Lubelskie), gdzie – jak zapowiedział – dzięki dotacji z budżetu państwa zostanie wybudowany nowy most na rzece Wieprz.

„Rząd premiera Mateusza Morawieckiego i PiS przykłada ogromną wagę do rozwoju Polski wschodniej” – powiedział wicepremier Sasin.

Dodał, że w ostatnich latach wiele inwestycji było realizowanych na zachodzie i w centrum Polski, a omijało Polskę wschodnią, Lubelszczyznę, miasta powiatowe tego regionu.

„Chcemy te dysproporcje wyrównać, żeby wschodnia Polska nie różniła się niczym w poziomie infrastruktury od pozostałych części naszego kraju, dlatego jesteśmy zdeterminowani, żeby inwestować tutaj duże środki budżetowe w rozwój infrastruktury, bo rozwój infrastruktury to nie tylko wygoda dla mieszkańców, dla tych którzy przejeżdżają przez ten region, ale to również nowe inwestycje, nowe miejsca pracy” – powiedział Jacek Sasin.

Zakomunikował, że minister inwestycji i rozwoju pozytywnie zaopiniował budowę nowego mostu na rzece Wieprz w Krasnymstawie, w ciągu północnej obwodnicy miasta. Szacunkowa wartość budowy mostu to 20 mln zł.

„Ta przeprawa będzie w 80 procentach sfinansowana ze środków budżetowych” – zaznaczył.

Nowy most ma poprawić komunikację dla mieszkańców miasta i dla ruchu tranzytowego, a także umożliwi odciążenie od ruchu samochodowego zabytkowego centrum miasta.

PAP/RIRM

drukuj