Wart miliony system „[email protected]” nie funkcjonuje

Wart prawie 50 mln zł system „[email protected]”, który miał wspomóc pracowników socjalnych nie funkcjonuje. Sprawą interesuje się CBA, a do kontroli szykuje się NIK – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

System łączący bazy danych miał pozwolić na natychmiastowy przepływ informacji pomiędzy ośrodkami pomocy społecznej, urzędami pracy i ZUS-em.

Z analiz NIK-u wynika jednak, że projekt nie został zrealizowany w 100 procentach. Pracownicy pomocy społecznej wykorzystują system oraz sprzęt komputerowy jedynie w ograniczonym zakresie bądź wcale.

Poseł PiS Jarosław Zieliński, były wiceszef MSWiA, wskazuje na nieudolność rządu PO-PSL w dziedzinie informatyzacji.

Mamy mnóstwo przykładów, które świadczą o tym, że nie potrafiono wykorzystać ogromnej szansy, jaką miała Polska na unowocześnienie czy skok cywilizacyjny dzięki cyfryzacji i informatyzacji instytucji państwowych. Była to przecież także szansa na informatyzację społeczeństwa. Ja nawet pokusiłem się wraz z ekspertami o przygotowanie większego raportu, poważnej analizy głównych projektów informatycznych. Wyszedł z tego wniosek bardzo smutny – tylko w kilku przypadkach spośród kilkudziesięciu można mówić o tym, że coś się udało – tłumaczy poseł Jarosław Zieliński.

Dwa miesiące temu uchwalono przepisy, które mają pozwolić na wykorzystanie pełnych możliwości systemu „[email protected]”. Wiele jednak wskazuje, że od stycznia przyszłego roku, kiedy to przepisy wejdą w życie, niewiele się zmieni.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl