Fot. Katarzyna Cegielska

O. D. Paszyński CSsR w 31. rocznicę Radia Maryja: Zawsze, ilekroć człowiek dziękuje, to czuje się zadowolony

Zawsze, ilekroć człowiek dziękuje, to czuje się zadowolony, czuje się prawdziwie człowiekiem. Wtedy zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko od niego zależy (…). Z wdzięcznością patrzymy w przeszłość i dziękujemy Bogu za Jego wielkie dzieła. Świadomość tego, co Bóg dokonuje przez nas, pobudza do tego, by z odwagą przeżywać teraźniejszość, a przyszłość przyjmować z nadzieją – powiedział podczas obchodów 31. rocznicy powstania Radia Maryja o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

W sobotę odbyły się główne uroczystości 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Podczas wydarzenia głos zabrał o. Dariusz Paszyński CSsR, przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Duchowny zaczął od podziękowania wszystkim, którzy zgromadzili się na uroczystościach.

– Dziękuję, iż jesteście. Dziękuję Wam bardzo, że trwacie – mówił redemptorysta.

Wskazał również, że dziękowanie przysparza człowiekowi zadowolenie.

 – Zawsze, ilekroć człowiek dziękuje, to czuje się zadowolony, czuje się prawdziwie człowiekiem. Wtedy zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko od niego zależy – podkreślił wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

O. Dariusz Paszyński CSsR zaznaczył, że „zbierając się na urodzinach, zawsze patrzymy w przeszłość i uświadamiamy sobie wielkie dzieła, które Bóg dokonuje poprzez nas i naszą historię”.

Z wdzięcznością patrzymy w przeszłość i dziękujemy Bogu za Jego wielkie dzieła. Świadomość tego, co Bóg dokonuje przez nas, pobudza do tego, by z odwagą przeżywać teraźniejszość, a przyszłość przyjmować z nadzieją – powiedział.

O. Dariusz Paszyński CSsR podkreślił, iż trzeba mieć odwagę, aby zmagać się z różnymi trudnościami w tworzeniu wspaniałego dzieła, jakim jest Radio Maryja.

– Dziękuję całej ekipie, która przewodzi temu wspaniałemu dziełu: Ojcu Dyrektorowi, współbraciom redemptorystom, osobom konsekrowanym, siostrom zakonnym, pracownikom, wolontariuszom. To wspaniałe dzieło, które dokonujecie. Nie zniechęcajcie się różnego rodzaju trudnościami (…). Kontynuujcie drogę, którą rozpoczęliście i codziennie wchodźcie na nią, pokładając ufność w Panu – podsumował o. Dariusz Paszyński CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj