CBA kontroluje szpital w Białymstoku i magistrat w Łomży

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrole dotyczące zamówień publicznych w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku i Urzędzie Miejskim w Łomży – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, który jest placówką podległą samorządowi województwa podlaskiego, agenci sprawdzają przeprowadzenie zamówienia publicznego na kompleksowe wyposażenie bloku operacyjnego tej placówki. Przetarg był ogłaszany w marcu, a rozstrzygnięty w czerwcu 2012 roku – wynika z oficjalnych informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) szpitala.

Wygrała go firma z Bydgoszczy, proponując za sprzęt 15,2 mln zł brutto. Jedynym kryterium wyboru oferty była najniższa cena. W BIP nie ma informacji, ile firm startowało w tym postępowaniu i jakie ceny proponowały. Inwestycja w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku jest elementem projektu „Rozbudowa bloków operacyjnych szpitali wojewódzkich w Białymstoku i Łomży w celu podniesienia standardów świadczonych usług”.
Wartość projektu to 49,9 mln zł, z czego 40,9 mln zł, to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pozostałą kwotę dołożył samorząd województwa podlaskiego, któremu podlegają oba szpitale objęte projektem.
„W Urzędzie Miejskim w Łomży weryfikowane jest zamówienie publiczne na dostawę samochodu osobowego zakupionego dla urzędu w lipcu tego roku” – dodał Dobrzyński. Jak wynika z informacji BIP Urzędu Miejskiego w Łomży, w lipcu magistrat kupił w przetargu samochód marki skoda superb za 95 tys. zł brutto. Rzecznik CBA powiedział, że przeprowadzając kontrolę Biuro realizuje swoje ustawowe obowiązki. „Zawsze poprzedza ją analiza przedkontrolna” – dodał. Przewidywany termin zakończenia obu kontroli w województwie podlaskim to koniec stycznia przyszłego roku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl