[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski: Prezydent A. Duda wykazał się dużą solidarnością z osobami, które potrzebują szczególnego wsparcia

Prezydent wykazał się dużą empatią i solidarnością z osobami, które potrzebują szczególnego wsparcia. Myślę tutaj o sytuacji rodziców, mających dzieci niepełnosprawne po ukończeniu osiemnastego roku życia. Oni stoją przed wyjątkowo poważnymi wyzwaniami, głównie natury finansowej podkreślił w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja senator Jan Maria Jackowski.

Od środy trwa w gmachu Sejmu protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Będą oni zajmować sejmowe korytarze aż do spełnienia ich dwóch postulatów: dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł dla niepełnosprawnych dzieci po ukończeniu pełnoletności oraz zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Dziś na miejscu z protestującymi spotkał się prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wykazał się dużą empatią i solidarnością z osobami, które potrzebują szczególnego wsparcia. Myślę tutaj o sytuacji rodziców, mających dzieci niepełnosprawne po ukończeniu osiemnastego roku życia. Oni stoją przed wyjątkowo poważnymi wyzwaniami, głównie natury finansowej. Taki protest odbył się już przed czterema laty. Częściowo ówczesny rząd postulat zrealizował, natomiast ta sprawa nie została do końca załatwiona i stąd ten protest został wznowiony – zwrócił uwagę polityk.

Senator Prawa i Sprawiedliwości w dalszej części rozmowy podkreślił, że dzięki wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Sejmie zapadły pewne decyzje, które mogą okazać się bardzo istotne dla całej sprawy.

Decyzje te dotyczą w głównej mierze sprawy jak najszybszego ustawowego uregulowania statusu osób niepełnosprawnych, uzyskujących niepełnoletność i pozostających pod stałą opieką swoich rodziców. Wiadomo, że rodzice ze względów biologicznych są coraz słabsi. Opieka nad takimi osobami jest wyjątkowo czasochłonna, wyczerpująca i też bardzo obciążająca. Stąd cały szereg różnych kwestii w tym zakresie należałoby rozwiązać tym bardziej w sytuacji, kiedy obecny rząd deklaruje solidarność z niepełnosprawnymi – dodał gość Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda chce, aby postulaty protestujących zostały możliwie jak najszybciej zrealizowane. W tej sprawie będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Całość rozmowy z udziałem senatora Jana Marii Jackowskiego w programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl