Warszawa: protest przedstawicieli branży odpadowej

Przedstawiciele pracowników i pracodawców branży odpadowej protestowali dziś w Warszawie. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec przygotowywanej przez rząd nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych.

Według protestujących nowela prowadzi do wykluczenia polskich przedsiębiorców z rynku i godzi w zasady wolnej konkurencji.

Witold Zińczuk, przewodniczący Rady Programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami, podkreśla, że manifestacja jest próbą przekonania rządzących, że zmiana obecnych przepisów jest szkodliwa.

– Fragment legislacji, której na imię „nowelizacja prawa zamówień publicznych” jest bardzo szkodliwa, zresztą nie tylko dla branży odpadowej, ale dla wszystkich, którzy utrzymują się z przetargów zamówień publicznych. Zapisy, o których mówię są procedowane w Sejmie. Zakładają, że każdy zamawiający do tej pory był zmuszony do ogłaszania przetargów, będzie mógł od przetargów odstąpić, powierzając, nie kolaudując w ramach procedur przetargowych własnej spółce. To rzeczywiście może spowodować – tak jak np. w naszej branży – że oto przedsiębiorcy prywatni zostaną wykluczeni ze swoich rynków – tłumaczy Witold Zińczuk.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 10.30 przed Pałacem Prezydenckim. Następnie protestujący przeszli przed kancelarię premiera i Sejm.

To już kolejny protest ws. wspomnianej nowelizacji. Pod koniec marca w stolicy protestowało ok. 2 tys. pracowników i przedsiębiorców sektora prywatnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl