Rolnicze OPZZ zapowiada protesty w Warszawie

Rolnicze Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zapowiada marsz gwiaździsty rolników na Warszawę. Pochody z udziałem 3 tys. gospodarzy mają trwać od  7 do 15 grudnia.

Organizacja domaga się spełnienia takich postulatów, jak, m.in. likwidacji w naszym kraju afrykańskiego pomoru świń oraz dymisji ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i ministra środowiska Jana Szyszko.

Przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski w rozmowie z Redakcją Informatyczną Radia Maryja zaznaczył, że kilkukrotnie zwracał się do ministra rolnictwa z postulatem odstrzału sanitarnego dzików.

– Robimy już trzecie podejście do ministra Jurgiela. Pierwsza propozycja padła po wyborach. Niestety, została zignorowana. Następna propozycja około pół roku temu, kiedy mówiłem i tłumaczyłem, że trzeba dokonać odstrzału sanitarnego dzików w systemie ciągłym, gdzie trzeba użyć noktowizorów, wojska i policji. Nie posłuchano. W ostatniej wersji skierowaliśmy do pana ministra propozycję użycia urządzeń noktowizyjnych przy użyciu drona. Jak się okazuje, po raz kolejny zostało to zignorowane – mówił Sławomir Izdebski.

Rolnicze OPZZ swoje postulaty skierowało w formie listu do premier Beaty Szydło. Szef organizacji wskazał, że szybkie ich spełnienie mogłoby zatrzymać ów protest.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl