Niewykluczone kolejne protesty rolników

Niewykluczone, że już w najbliższym czasie odbędą się kolejne protesty rolników. Sprawa dot. wywłaszczonych gospodarzy, którzy czują się poszkodowani w związku z wyceną ich gruntów pod budowę obwodnicy Augustowa.

Mieszkańcy gmin Augustów i Raczki uważają, że rzeczoznawca zaniżył kilkakrotnie wyceny ich nieruchomości. Wcześniej rolnicy dwukrotnie blokowali drogi krajowe. Wczoraj spotkali się z przedstawicielem wicepremier i minister infrastruktury Elżbiety Bieńkowskiej.

Ze spotkania wyszli jednak niezadowoleni – mówi poseł Jarosław Zieliński, który wspiera poszkodowanych od początku.

– Miało miejsce powtarzanie w kółko tego samego, zamiast zastanowić się nad tym, jak naprawić błędy popełnione w procedurze administracyjnej przez wojewodę i ministra – przez organy administracji publicznej. Te skargi do sądu administracyjnego będą kosztowały państwo dużo więcej niż korekta tego, co zostało teraz sporządzone w sposób błędny i naprawa tych błędów w trybie postępowania administracyjnego – zauważa Jarosław Zieliński.  

Protestujący mają pretensje do ministerstwa o to, że zbyt wolno rozpatruje odwołania. Wysłali oni około 120 odwołań od wycen. Niektóre już rok temu. Do tej pory resort rozpatrzył zaledwie 40. Grunty rolników zostały już przejęte przez Skarb Państwa. Obwodnica będzie mieć ok. 34 km długości. Jej budowa ma się zakończyć jesienią bieżącego roku.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl